1. Obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  2. W związku sytuacją naszych rodaków, zwłaszcza z Polski południowej, dotkniętych kataklizmem powodzi, w dniu dzisiejszym zbieramy przed kościołem ofiary pieniężne do puszek. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Również dziś zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Jak co roku w naszej diecezji odbywają się koncerty świętojańskie. Nasza parafia również w nie się włącza. Dlatego zapraszamy na koncert organowy dziś o godz. 18.45. Wystąpi Marta Wierzgoń z Czech.
  5. Jutro obchodzimy w Kościele święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia przypada również 18-sta rocznica ingresu ks. bp. Andrzeja Suskiego, dlatego pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwach.
  6. Nabożeństwa czerwcowe sprawować będziemy w łączności z Adoracją Najświętszego Sakramentu, która w naszej parafii odbywa się codziennie o godz. 17.30.
  7. Sakrament spowiedzi dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodzin we wtorek o godz. 16.00. Samych kandydatów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30 w kościele. Spotkanie obowiązkowe.
  8. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i krwi Chrystusa (Boże Ciało). Procesja pod przewodnictwem ks. biskupa wyruszy z katedry po Mszy Świętej o godz. 9.00 i przejdzie do kościoła Chrystusa Króla. Służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i dzieci pierwszokomunijne ustawiają się przy wejściu do katedry. W naszym kościele Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 12.00, 13.00, 15.00 i 18.00. Przypominamy, że obecność na Mszy świętej w tym dniu jest obowiązkiem katolika!
  9. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.
  10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o święte, liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. W sposób szczególny polecamy modlitwie diakona Pawła Kołatkę oraz diakona Arkadiusza Relidzińskiego, którzy 26 czerwca przyjmą święcenia kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00, a dla dorosłych od godz. 17.00. W pierwszą sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15, odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną.
  11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii pragnie przeprowadzić półkolonie dla ubogich dzieci naszej parafii. Tych którzy chcą nas wspomóc w jakikolwiek sposób prosimy o kontakt w zakrystii. Jeśli ktoś pragnie złożyć ofiarę, to może to uczynić osobiście w zakrystii lub poprzez parafialne konto bankowe z dopiskiem „półkolonie”. Z góry wszystkim składamy Bóg zapłać.
  12. W sobotę w parku na Bydgoskim Przedmieściu organizowany jest już 16-ty Dzień Dziecka – Michayland 2010. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 9.00 w parafii św. Michała i trwać będzie do godz. 15.00. W programie przewidziano wiele atrakcji.
  13. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej. Polecamy ją ofiarności parafian.
  14. Otrzymaliśmy bilety na uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Osoby pragnące uczestniczyć osobiście w tej uroczystości w Warszawie, mogą odbierać karty wstępu w zakrystii.
  15. Intencje papieska na miesiąc czerwiec: „Aby wszystkie instytucje krajowe i międzynarodowe zobowiązały się do zapewnienia szacunku życiu ludzkiemu, od poczęcia do naturalnej śmierci”.