1. Dziś zbiórka do puszek na cele inwestycyjne: remont dachu na plebani i renowacja tarcz zegarowych. Polecamy ją ofiarności parafian. Koperty wyłożone są z przodu i pod chórem. Można je składać również na kolektę. Jak już informowaliśmy koszty remontu wzrosły przez konieczność wymiany większości belek. W zeszłym miesiącu na ten cel zebraliśmy w sumie 24.100zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Msza Św. dla maturzystów w poniedziałek o godz. 7.15. Zapraszamy.
  3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony modlitwie maryjnej. Wraz z Matką Bożą upraszać będziemy potrzebne nam łaski: codziennie o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu 6 maja przypada święto śś. Filipa i Jakuba Apostołów, a 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  5. Od dziś do 10 maja trwają dni modlitw o Dary Ducha Świętego. Do udziału w nabożeństwach i Mszach zachęcamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
  6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ewentualne nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  7. Organizujemy parafialny wyjazd młodych na Spotkania lednickie w sobotę 7 czerwca. Wyjazd około godz. 7.00 spod kościoła. Koszt 30 zł (z pakietem i ubezpieczeniem). Zapisy w zakrystii.
  8. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Niedzieli”, „Naszą wspólnotę” i inne czasopisma religijne.
  9. Intencje papieskie na miesiąc maj: „Aby chrześcijanie w większym stopniu wykorzystali literaturę, sztukę i środki przekazu, sprzyjając rozwojowi kultury, która broni i umacnia wartości osoby.”