1. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca a po niej spotkanie formacyjne.
  2. Nabożeństwa czerwcowe sprawować będziemy w łączności z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  3. Wszystkich pragnących aktywnie włączyć się w duszpasterstwo środowisk twórczych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22. Nowym duszpasterzem tych środowisk został ks. Wojciech Wierzbicki, który serdecznie zaprasza do współpracy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o święte, liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne. W sposób szczególny polecamy modlitwie akolitę Pawła Kołatkę, który 14 czerwca przyjmie święcenia diakonatu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 a dla dorosłych od godz. 17.00. W pierwszą sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15.
  5. W piątek rozpoczynają się obchody dziesiątej rocznicy pobytu Jana Pawła II w Toruniu. Szczegółowy plan podajemy w gazetce i na plakatach.
  6. W sobotę w parku na Bydgoskim Przedmieściu organizowany jest już 15-ty Dzień Dziecka – Michayland 2009 rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w parafii św. Michała i trwać będzie do godz. 15.00. Uwieńczeniem tego dnia będzie koncert Krystyny Giżowskiej o godz. 20.00.
  7. W sobotę nastąpi wyjazd młodzieży na pola Lednickie o godz. 8.00 sprzed kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej. Polecamy ją ofiarności parafian.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu zakończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, powinien to uczynić w tym tygodniu.
  10. W dniach 20-25 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Zakopanego. Koszt 410zł. Zapisy u ks. Mariusz Wojnowskiego.
  11. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Niedzieli”, „Naszą wspólnotę” i inne czasopisma religijne.
  12. Intencje papieskie na miesiąc czerwiec: „Aby uwaga poświęcona krajom uboższym przez wspólnotę międzynarodową owocowała konkretną pomocą, zwłaszcza w uwolnieniu ich od ogromnego ciężaru zadłużenia zagranicznego”.