1. Urząd Miasta Torunia oraz Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zapraszają na spotkanie z ks. prał. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 18.00 w Dworze Artusa w Toruniu. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, Msze św. sprawujemy o godz. 8.00 i 18.00.
  3. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  4. W imieniu parafii pw. św. Antoniego na Wrzosach zapraszamy jutro 13 czerwca na odpust parafialny. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Prałat Sławomir Oder. Serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek 17 czerwca o godz. 19:00 w kościele garnizonowym św. Katarzyny w Toruniu odbędzie się modlitwa ekumeniczna ze śpiewami z Taize połączona z adoracją krzyża. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę Słowem Bożym, śpiewem i ciszą.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu zakończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku, wynikającego z przykazania kościelnego, powinien to uczynić w tym tygodniu.
  7. Uczniów z klas I szkół ponagdimnazjalnych zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 19.00.
  8. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.
  9. Serdecznie zapraszamy młodzież na organizowany wyjazd nad jezioro do Osieka w Borach Tucholskich, który połączony jest z pływanie na kajaku, żaglówce i desce windsurfingowej. Odbędzie się on w dniach 12-19 sierpnia, koszt 420 zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Mariusza Wojnowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  10. Informujemy, że ks. diakon Bartosz Serwiński, który od września odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii, wraz z innymi diakonami w najbliższą sobotę 18 czerwca o godz. 10.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bp. Andrzeja Suskiego. Serdecznie polecamy modlitwie przyszłych neoprezbiterów, aby godnie i z świętością pełnili powierzone zadania.
  11. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00. W miesiącu sierpniu jest nieczynne biuro małżeńskie i poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.