1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Msze św. sprawujemy o godz. 8.00 i 18.00.
  3. Dziś gościmy w naszej parafii grupę toruńskiego wolontariatu misyjnego. Ci młodzi ludzie chcą podzielić się z nami swoim świadectwem podczas wszystkich Mszy św. Zapraszamy również na prezentację jednej z wolontariuszek, która w ubiegłym roku pracowała w Zambii z dziećmi ulicy i dziewczętami zagrożonymi prostytucją. Prezentacja odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00. Przed kościołem wolontariusze zbierają do puszek na wyjazd na placówkę misyjną do Kirgistanu, gdzie będą prowadzić kolonie dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do udziału w animacji misyjnej oraz wsparcia dzieła misyjnego.
  4. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Paweł Murawski, tutejszy parafianin, ma otrzymać święcenia Diakonatu w dniu 10 czerwca 2012 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  5. Wszystkich chętnych zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
  6. Osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby we wtorek i czwartek o godz. 18.30 w kościele.
  7. W zakrystii można nabyć miniatury rzeźby Matki Boskiej Zwycięskiej. Są to rzeźby drewniane, polichromowane i pozłacane. Cena jednej rzeźby to 600 zł.
  8. Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje 9 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Koszt pielgrzymki 40 zł, zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  9. Towarzystwo Przyjaciół Wilna i parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu organizują pielgrzymkę do Wilna w dniach 21-26 maja. Telefon kontaktowy 786 060 100.
  10. Komenda Miejska Policji w Toruniu zwróciła się z prośbą o uwrażliwienie na oszustów działających metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za osobę z rodziny wyłudzają pieniądze głównie od osób starszych i samotnych. Dlatego Policja zwraca się z prośbą o rozwagę w kontaktach z osobami działającymi w ten sposób. Warto pamiętać, że w takich sytuacjach warto kontaktować się z najbliższą rodziną oraz z Policją.
  11. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  12. Intencje papieskie na miesiąc maj: „Aby w społeczeństwie były promowane inicjatywy chroniące i umacniające rolę rodziny.”