1. Dziś przed kościołem przeprowadzana jest zapowiadana zbiórka do puszek na cele inwestycyjne związane ze zmianą dachu na kościele.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o g. 17.3o – w łączności z wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patronki Polski.
    Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o g. 18.oo, podczas której ks. biskup Andrzej Suski poświęci nowe organy. Po Mszy św. odbędzie się pierwszy koncert na przebudowanych organach w wykonaniu p. Jerzego Kukli.

4. W środę w salce o g. 19.oo odbędzie się kolejne spotkanie formacyjno-duszpasterskie, na które zapraszamy młodzież naszej parafii z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.
  5. Sobota jest w naszej parafii uroczystym dniem I_Komunii Świętej. Dzieci przyjmą sakrament Eucharystii w dwóch grupach – o g. 9.oo i o g. 11.oo.
    Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i chrzestnych pierwszej grupy w czwartek od g. 16.oo, a drugiej grupy – w piątek również od g. 16.oo.

6. P. Waldemar Przybyszewski, Przewodniczący Rady Miasta Torunia, przekazuje wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na pomnik Jana Pawła II.
  7. W sobotę, z inicjatywy Klubu Seniora, planowane jest zwiedzanie domu Mikołaja Kopernika połączone z wypiekaniem własnego piernika. Zbiórka – przed domem Kopernika o g. 10.oo. Zapisy pod numerem telefonu: 056 661 05 61.
  8. Z kroniki inwestycyjnej:
    I. Planowo przebiegają prace przy wymianie pokrycia dachowego-ceramicznego, naprawie i konserwacji więźby dachowej naszego kościoła.
    Prace rozpoczęto nad prezbiterium – usuwając starą dachówkę, łaty oraz zniszczone przez wilgoć i robaka belki wraz z deskami, wymieniając na nowe, na powierzchni ok. 200 m2 połaci dachowej (całość powierzchni dachu kościoła wynosi ponad 700 m2).
    Po obróbce blacharskiej (blacha miedziana) naprawiono i zaimpregnowano więźbę dachową, środkiem ochronnym Antox, położono folię paro-przepuszczalną, kontr-łaty i łaty, przystępując do kładzenia nowej dachówki karpiówki berlińskiej w podwójną koronkę.
    20 i 21 IV przywieziono nowy transport gąsiorów, a także nowych belek i desek. Natomiast w ubiegłym tygodniu wymieniono część gąsiorów, naprawiono kominy wentylacyjne i wywożono gruz.
    Dokumentacja fotograficzna inwestycji znajduje się w gablocie.

9. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Arkę” i inne czasopisma religijne. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona z tyłu i z przodu kościoła.
  10. Papieska intencja modlitewna na maj:
    „Aby za przykładem Maryi Panny każdy chrześcijanin, wyczulony zawsze na znaki Pana w swoim życiu, dawał się prowadzić Słowu Bożemu”.