1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych. Trwać będą do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne codziennie na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej, a dla mężczyzn we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. Sakrament spowiedzi w czasie rekolekcji we wtorek i środę od godz. 16.00. Plan rekolekcji podany jest na plakatach i w „Naszej Wspólnocie”.
  2. Dziś odbywa się zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze można składać do kosza a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego. Msza Święta w intencji ofiarodawców będzie odprawiona we wtorek o godz. 16.30.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  4. Młodzież i schola dziecięca naszej parafii przygotowują program słowno-muzyczny, który pomoże nam jeszcze bardziej zagłębić się w temacie męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy na ten program dziś po wieczornej Mszy św.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to 18 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzach Kościoła toruńskiego. Jest to również dzień Dzieła Duchowej Adopcji. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło przez modlitwę za dzieci poczęte, a nienarodzone zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wejściu do kościoła, gdzie będzie można je wypełnić i złożyć podczas Mszy św.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta Torunia rozpocznie się w piątek 26 marca o godz. 17.00 przed kościołem Garnizonowym. W związku z tym nie będzie u nas Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
  7. W najbliższą sobotę zapraszamy młodzież na diecezjalne spotkanie młodzieży w Toruniu. Rozpocznie się ono o godz. 10.30 Mszą św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a następne punkty programu odbędą się w Dworze Artusa i w Seminarium Duchownym. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w tym spotkaniu.
  8. W następną niedzielę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00, a po niej spotkanie formacyjne w salce.
  9. Organizujemy parafialny wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Bydgoskim Fordonie. Wyjazd będzie w Niedzielę Palmową (28 marca) o godz. 18.30, koszt 13 zł. Zapisy w zakrystii.
  10. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.