1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Karol Dąbrowski, proboszcz z Przysieka. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne codziennie na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej, a dla mężczyzn we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. Sakrament spowiedzi w czasie rekolekcji we wtorek i środę od godz. 16.00. Plan rekolekcji podany jest także na plakatach i w „Naszej Wspólnocie”.
  2. Dziś odbywa się zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze można składać do kosza, a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego. Msza Święta w intencji ofiarodawców będzie odprawiona we wtorek o godz. 16.30.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  4. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta Torunia. Odbędzie się ona w piątek, początek nabożeństwa o godz. 17.00 w kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny, zakończenie około godz. 18.00. W związku z tym nie będzie u nas Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30.
  5. Przypominamy, że trwa spowiedź wielkanocna. Dlatego prosimy o oddawanie kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
  6. Rodziców, którzy zamawiali szatki dla dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie i odbiór w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 do salki parafialnej.
  7. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w bydgoskim Fordonie. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 18.15, koszt 14 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  8. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  9. Od 1 kwietnia do 30 czerwca Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w całej Polsce Narodowy Spis Powszechny. Informacje zebrane podczas spisu pomogą różnym organizacjom, w tym także instytutom kościelnym, właściwie ocenić sytuację polskiego społeczeństwa. Dlatego zachęcamy do poddania się powszechnemu spisowi.
  10. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  11. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o przekazanie dla ubogich rodzin naszej parafii następujących rzeczy: wózek spacerowy i akumulator do wózka inwalidzkiego. Osoby chętne prosimy o kontakt tel. 506 913 671, 724 157 235. Serdecznie dziękujemy.