1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi je o. Andrzej Makowski CSR, ze zgromadzenia ojców redemptorystów, który był poprzednim proboszczem parafii pw. św. Józefa na Bielanach. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne codziennie na Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej, a dla mężczyzn we wtorek po wieczornej Mszy Świętej. Sakrament spowiedzi w czasie rekolekcji we wtorek i środę od godz. 16.00. W środę o godz. 8.00 Msza św. z nauką i o godz. 18.00 zakończenie rekolekcji. Plan rekolekcji podany jest także na plakatach i w „Naszej Wspólnocie” (str. 2). Serdecznie prosimy i zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach.
  2. Dziś przypada 20 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzach Kościoła toruńskiego.
  3. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wielkopostne zamyślenie. Niech ten program słowno-muzyczny pomoże nam dobrze przeżyć rekolekcje parafialne i wkroczyć w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
  4. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 15.00.
  5. Dziś odbywa się zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Dlatego produkty spożywcze można składać do kosza, a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego. W intencji ofiarodawców ks. Mariusz odprawi Mszę św. w czwartek o godz. 16.30. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
  7. Serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami toruńskiej starówki, która odbędzie się w piątek 30 marca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny, a zakończy Mszą św. o godz. 18.00 w Katedrze św. Janów. Serdecznie zapraszamy.
  8. Na jutro została przeniesiona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło przez modlitwę za dzieci poczęte, a nienarodzone zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wejściu do kościoła, gdzie będzie można je wypełnić i złożyć podczas Mszy św.
  9. Przypominamy, że trwa spowiedź wielkanocna. Dlatego prosimy o oddawanie kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
  10. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię do bł. Jana Pawła II oraz oddajemy cześć poprzez ucałowanie jego relikwii. Z lewej strony relikwiarza umieszczona jest skarbonka na prośby i podziękowania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  11. Informujemy, że w najbliższą środę z powodu rekolekcji Biuro małżeńskie będzie nieczynne.
  12. Próby chóru zostały odwołane do 9 kwietnia włącznie.
  13. W imieniu Klubu Seniora zapraszamy na misterium męki Pańskiej, które będzie wystawione w naszym kościele w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  14. Organizujemy wyjazd na misterium męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Fordonie. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, koszt 20 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  15. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  16. Przed kościołem można nabyć numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, „Świadectwo” oraz inne czasopisma religijne.