V Niedziela Zwykła B

1. Dziś członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przeprowadzają przed kościołem zbiórkę pieniędzy do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy ją ofiarności Parafian!
  2. W sobotę, we wspomnienie NMP z Lourdes, po raz kolejny będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. w ich intencji, którą odprawimy o g. 10.oo. Będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej (od g. 9.3o) i przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
  3. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  5. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  6. Papieska intencja modlitewna na luty:
    Aby wspólnota międzynarodowa coraz lepiej uświadamiała sobie, że jej obowiązkiem jest jak najszybciej położyć kres handlowi ludźmi.

Krótkie opowiadanie o Miłości
Ja widzę i Ty widzisz
do tego nie trzeba sprawnych oczu,
wszystko wyczuwamy delikatnymi dłońmi.
Nie trzeba przecież potwierdzeń.
Mamy słuch doskonały
każdy szum słowo i zgiełk,
to nie gra słów
jedynie potrzeba serc