1. Dziś przypada XV rocznica ustanowienia Diecezji Toruńskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W Toruniu odbędą się następujące obchody:
    *g. 16.oo – Msza św. koncelebrowana w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach;
    *g. 18.oo – poświęcenie pomnika bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika, przy Wyższym Seminarium Duchownym (Plac Ks. Stefana Frelichowskiego 1).
    Księża Biskupi do udziału w tych uroczystościach zapraszają serdecznie duchowieństwo i wiernych naszej diecezji. Jednocześnie zwracają się z prośbą do wszystkich wspólnot parafialnych, by zwłaszcza w dniu obchodów rocznicowych wspierały swoją modlitwą nasz Kościół diecezjalny przez wstawiennictwo jego głównej Patronki, Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Przez całą niedzielę z inicjatywy koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przeprowadzana jest zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast do skarbonki przy tej figurze – ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych.
  3. Dziś o g. 15.oo zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli MB Różańcowej. Po niej w salce odbędzie się spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Jutro będziemy obchodzili przeniesioną z dzisiejszego dnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy na Msze święte o g. 8.oo lub 18.oo i do modlitwy w powyższych intencjach. W przeddzień Dnia Świętości Życia odbywa się Narodowy Dzień Życia.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15.
  6. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  7. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Jest też rozdawany specjalny numer „Naszej Wspólnoty” zawierający apel, odezwę ks. Prałata.
    Natomiast studenci z Bursy Akademickiej w Przysieku sprzedają kartki świąteczne.

8. Papieska intencja modlitewna na marzec:
    „Aby Słowo Boże było coraz bardziej słuchane,
    kontemplowane, miłowane i przeżywane”.