1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dziś na Mszę św. wspólnotową na godz. 15.00, a po niej na spotkanie formacyjne do salki parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy na Kujawsko – Pomorski „Marsz dla Życia i Rodziny”, który odbędzie się dziś. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.00 w Katedrze świętych Janów, następnie o godz. 12.15 wyruszy przemarsz ulicami starego miasta. Pokażmy, że jesteśmy za życiem.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 4. Uczniów klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30 w salce parafialnej.
 5. W środę rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe będziemy sprawować w łączności z wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
 6. Trwa Świętojański Festiwal Organowy. Z tej racji zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków na koncert organowy w naszym kościele. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 5 czerwca o godz. 18.45. Z koncertem wystąpi Jakub Kwintal z Radomia. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 19 czerwca.
 8. Wszystkich pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do sanktuariów na południu Polski zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. na godz. 8.30. Po niej będzie wyjazd.
 9. Klub Seniora organizuje także pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 24 września do 2 października. W planie pielgrzymki znajdują się m.in.: Asyż, Monte Casino, Rzym, Orvieto, Wenecja i Mariazell. Koszt pielgrzymki 1750 zł. i 85 euro. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii oraz telefonicznie (numer tel. 603 791 844, 724 157 235).
 10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii pragnie przeprowadzić półkolonie dla ubogich dzieci naszej parafii. Planujemy zaopiekować się 20 dziećmi, gdzie koszt jednego uczestnika będzie wynosił około 190 zł. Dlatego zwracamy się do wszystkich dobrego serca z prośbą o pomoc finansową. Ofiary można składać w zakrystii lub na parafialnym koncie bankowym z dopiskiem „półkolonie”.
 11. Kościół jest świątynią, czyli domem Bożym. Dlatego przypominamy, że pomimo wysokiej temperatury w kościele należy zachować powagę stroju. W sposób szczególny zwracamy uwagę na krótkie spodnie, a u kobiet na zbyt krótkie spódnice oraz odkryte ramiona. Nie przyczyniajmy się do znieważania świątyni.
 12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, modlitwę i Litanię do bł. Jana Pawła II za 0,50 zł oraz inne czasopisma religijne.
 13. Intencje misyjne na miesiąc czerwiec: „Aby kapłani, zjednoczeni z Sercem Chrystusa, zawsze byli prawdziwymi świadkami troskliwej i miłosiernej miłości Boga.”