1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  2. W zeszłą niedzielę grupa toruńskiego wolontariatu misyjnego podczas zbiórki do puszek na wyjazd do Kirgistanu zebrała 4558 zł. W ich imieniu składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  3. Osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby we wtorek i czwartek o godz. 18.30 w kościele.
  4. Uczniów klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30 w salce parafialnej, zaś klas I w piątek tylko o godz. 16.30.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do 3 czerwca.
  6. W sobotę 19 maja przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Spowiedź święta dla dzieci oraz ich rodzin odbędzie się w czwartek dla klas B i D o godz. 16.30, zaś dla klas A i C w piątek o godz. 16.30.
  7. Trwamy w Wielkiej Nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej przygotowującej nas do nawiedzenia świętego obrazu w naszej parafii. W środę przypada kolejny 16-sty dzień miesiąca. Dlatego zapraszamy na piąty miesiąc nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 17.30, który połączony będzie z nabożeństwem majowym i nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy także, że przed nowenną będzie można składać swoje intencje do przygotowanej stągwi, która będzie umieszczona na dole przed stopniami do prezbiterium. Po nowennie ks. Prałat będzie odprawiał Mszę św. w intencjach zapisanych na kartkach i złożonych do stągwi.
  8. Klub Seniora oraz wszystkich chętnych zapraszamy na wspólną majówkę w sobotę 19 maja. Zbiórka o godz. 14.00 przed salką parafialną.
  9. Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje 9 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Koszt pielgrzymki 40 zł, zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  10. Towarzystwo Przyjaciół Wilna i parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu organizują pielgrzymkę do Wilna w dniach 21 – 26 maja. Telefon kontaktowy podany jest w Naszej Wspólnocie.
  11. Dziś w Toruniu organizowany jest Marsz rotmistrza Pileckiego. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 15.00 w kościele pw. św. Jakuba, a następnie będzie przemarsz.
  12. Zachęcamy wiernych do włączenia się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Deklaracje w przyszłą niedzielę będą wyłożone przed kościołem. Po ich wypełnieniu prosimy odciąć część druku i zostawić w zakrystii, aby później zostały przesłane do Częstochowy.
  13. Kościół jest świątynią, czyli domem Bożym. Dlatego przypominamy, że pomimo wysokiej temperatury w kościele należy zachować powagę stroju. W sposób szczególny zwracamy uwagę u mężczyzn na krótkie spodnie, a u kobiet na zbyt krótkie spódnice oraz odsłonięte ramiona. Nie przyczyniajmy się do znieważania świątyni.
  14. Ks. prałat Stanisław Kardasz i ks. Jacek Kwiatkowski napisali i wydali książkę – album pt. „Kościoły drewniane Diecezji Toruńskiej”, która zawiera opis 24 drewnianych kościołów. Książkę-album można nabyć w zakrystii oraz u ministrantów przy wyjściu z kościoła w cenie 50 zł.
  15. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, miesięcznik „List” oraz inne czasopisma religijne.