1. W tym tygodniu rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony modlitwie maryjnej. Wraz z Matką Bożą upraszać będziemy potrzebne nam łaski: codziennie o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu przypadają również I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz od 17.30 dla dorosłych. Po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych.. W I sobotę różaniec fatimski o godz. 7.45 zaś chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy 10 maja.
  3. Pierwszego maja przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W modlitwach nie zapomnijmy o wszystkich ludziach ciężko pracujących na utrzymanie swoich domów.
  4. W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym.
  5. Przypominamy, że uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została przeniesiona na przyszłą niedzielę w którą, w naszej parafii odbędzie się kolejna zbiórka do puszek na cele inwestycyjne. Polecamy ją ofiarności parafian i przypominamy, że koperty wyłożone są z przodu i pod chórem kościoła. Można je składać również przez cały tydzień na kolektę.
  6. Organizujemy parafialny wyjazd młodych na Spotkania lednickie w sobotę 7 czerwca. Wyjazd około godz. 7.00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł (z pakietem i ubezpieczeniem). Zapisy w zakrystii
  7. Przed kościołem można nabyć nowy numer „Niedzieli”, „Naszą wspólnotę” i inne czasopisma religijne.
  8. Intencje papieskie:
    • na miesiąc kwiecień: „Aby chrześcijanie, również w trudnych i złożonych sytuacjach współczesnego społeczeństwa, niestrudzenie głosili swoim życiem, że zmartwychwstanie Chrystusa jest źródłem nadziei i pokoju”.
    • na miesiąc maj: „Aby chrześcijanie w większym stopniu wykorzystali literaturę, sztukę i środki przekazu, sprzyjając rozwojowi kultury, która broni i umacnia wartości osoby”.