• Dziś przypada rocznica rozpoczęcia objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. O g. 15.oo zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna przez wstawiennictwo MB Fatimskiej – patronki II Róży Różańcowej
  • Dzieci, które wczoraj po raz pierwszy przyjęły Komunię świętą, w Białym Tygodniu będą przychodziły na Msze św. o g. 16.3o – do piątku włącznie.
  • Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o g. 17.3o – w łączności z wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  • W poniedziałek przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła, a w środę – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  • W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce ostatni wykład otwarty z cyklu: Testament Jezusa Chrystusa. Siedem ostatnich słów z krzyża odczytane dzisiaj.
    (ks. bp dr Andrzej Suski, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego)

• W sobotę i niedzielę odbędą się długo przygotowywane centralne uroczystości 100-lecia naszego kościoła!
    W sobotę w kościele o g. 10.oo rozpocznie się sesja naukowa. Przewidziane są 3 referaty nt. historii kościoła p.w. św. Jerzego i parafii Matki Boskiej Zwycięskiej i św. Jerzego, a także kultu św. Jerzego w Diecezji Chełmińskiej.
    Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy szczególnie o g. 12.oo na uroczystą liturgię Mszy świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego.
    Zapraszamy na to radosne świętowanie Jubileuszu!
    Tego dnia nie będzie Mszy o g. 13.oo.

• Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona z tyłu i z przodu kościoła.
  • Papieska intencja modlitewna na maj:„Aby za przykładem Maryi Panny każdy chrześcijanin, wyczulony zawsze na znaki Pana w swoim życiu, dawał się prowadzić Słowu Bożemu”.