1. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś na godz. 17.15.
  2. Dziś o godz. 15.00 w salce parafialnej można będzie odebrać szatki dla dzieci do I Komunii świętej.
    A o godz. 18.00 spod kościoła nastąpi wyjazd na Misterium Męki Pańskiej. Prosimy pamiętać o ciepłym ubraniu i krzesełkach bądź kocach do siedzenia.

3. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich informuje, że dzięki ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej kwesty zebrano 4.414,11 zł, co pozwoliło przygotować paczki dla 60 rodzin ubogich z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu:
    W poniedziałek, wtorek i środę – Msze Święte i nabożeństwa bez zmian, w Wielki Czwartek – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, w Wielką Sobotę – obrzędy Wigilii Paschalnej i Msza Rezurekcyjna od godz. 22.00. Początek nabożeństwa w ogrodzie za plebanią. Przynosimy ze sobą świece. W niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
       Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek do godz. 21.00, w piątek od godz. 7.00 przez cały dzień do wieczornej liturgii, a następnie przez całą noc i cały dzień do Wigilii Paschalnej. Prosimy o czuwanie w godzinach nocnych według planu zamieszczonego w gablocie i gazetce.
        Okazja do spowiedzi: do środy, jak zwykle, pół godziny przed Mszą Św., w Wielki Czwartek i Piątek – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 18.00, w Wielką Sobotę – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 20.00.

5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.
  6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
  7. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe dni – o godz. 17.30. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
  8. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie co półgodziny od godz. 9.00 do 17.00.
  9. Ofiary na kwiaty i świece do Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę Świętą podczas Wigilii Paschalnej.
  10. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.