VII Niedziela Zwykła B

1. Od wtorku do niedzieli będzie trwał cykl uroczystości z okazji 61. rocznicy śmierci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. M.in. w kościele Wniebowzięcia NMP i bł. ks. Stefana W. Frelichowskiego w czwartek o g. 17.oo zostanie odprawiona Msza św. o kanonizację Błogosławionego, a w niedzielę o g. 10.3o – na rozpoczęcie peregrynacji Jego Relikwii w środowisku harcerskim.
  2. W środę przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  3. Również w środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty na temat: Na wzór bł. Marii Karłowskiej. Drogi prawdy o życiu, które potrzebuje ochrony i opieki.
  4. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  5. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  7. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne. Rozprowadzane są też ulotki informujące i zachęcające do przekazania 1% z podatku na rzecz działalności charytatywnej Caritas.
  8. Papieska intencja modlitewna na luty:
    Aby wspólnota międzynarodowa coraz lepiej uświadamiała sobie, że jej obowiązkiem jest jak najszybciej położyć kres handlowi ludźmi.