1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, która obowiązuje nas na mocy przykazania kościelnego.
  2. Również dziś po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  3. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej do wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do Wielkiego Postu i jednocześnie zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę.
  4. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas refleksji i pokuty. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania popiołem odprawimy o g. 8.oo, 10.oo, 16.3o, 18.oo i 19.oo. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. zarówno ilościowy jak i jakościowy (powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych). Rozpoczynają się jednocześnie Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  6. We wtorek w Sali Mieszczańskiej Ratusza, a w piątek w kościele Wniebowzięcia NMP odbędą się uroczystości z okazji 62. rocznicy śmierci bł. Stefana W. Frelichowskiego, kapłana. Szczegóły są podane w gablocie.
  7. W czwartek przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  8. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o g. 15.3o w salce.
  9. W ubiegłą niedzielę na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24 zebrano 4142,74 zł. Wszystkim ofiarodawcom – w imieniu dzieci i ich opiekunów – składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy misje święte. Będą je prowadzili ojcowie paulini. Zachęcamy do udziału w nich!!! W kościele z przodu i pod chórem zostały wyłożone broszury z programem misji.
  11. Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskej organizuje pielgrzymkę do Wilna w terminie 14-19 maja. Informacje pod numerem telefonu: 056 6235711.
  12. Dyrektorzy przychodni lekarskich proszą o zgłaszanie się w celu aktualizacji deklaracji wyboru lekarza pierwszego kontaktu.
  13. Papieska intencja modlitewna na luty:
    „Aby dobra ziemi, które Bóg dał wszystkim ludziom, wykorzystywane były mądrze i zgodnie z kryteriami sprawiedliwości i solidarności ”.