VIII Niedziela Zwykła B

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, która obowiązuje nas na mocy przykazania kościelnego. Przypominamy, że w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św., a w niedziele przed Mszami o g. 7.oo, 8.3o. 9.45 i 18.oo.
  2. Również dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  3. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej do wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu jako przygotowanie do Wielkiego Postu i jednocześnie zadośćuczynienie za nasze zaniedbania i grzechy. Serdecznie prosimy, aby każdy znalazł choćby chwilę na osobistą modlitwę.
  4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce w domu parafialnym odbędzie się próba chóru parafialnego.
  5. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas refleksji i pokuty. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania popiołem odprawimy o g. 8.oo, 10.oo, 16.3o, 18.oo i 19.3o. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. zarówno ilościowy jak i jakościowy (powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych). Przepisy postne w ogólności zostały przypomniane w gazetce parafialnej. Rozpoczynają się jednocześnie Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę – w święto św. Kazimierza, królewicza – zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie. Tego też dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  8. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne. Rozprowadzane są też ulotki informujące i zachęcające do przekazania 1% z podatku na rzecz działalności charytatywnej Caritas.
  11. Papieska intencja modlitewna na marzec:
    Aby młodzi, którzy szukają sensu życia, otaczani byli zrozumieniem i szacunkiem, i spotkali na swej drodze cierpliwych i pełnych miłości przewodników.