1. W zeszłym tygodniu podczas zbiórki do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 1100 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  3. Informujemy, że Ks. Biskup Andrzej Suski przychylając się do prośby Ks. prałata Stanisława Kardasza z dniem 1 lipca zwolni z urzędu proboszczowskiego i przeniesie na emeryturę. Ks. prałat będzie mieszkał w domu parafialnym, ale nie będzie już pełnił funkcji proboszcza. Oficjalne pożegnanie z urzędem proboszczowskim będzie miało miejsce w niedzielę 24 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i pożegnania z parafią dokona Ks. Bp. Andrzej Suski. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tą Eucharystię, niech będzie ona naszym wspólnym dziękczynieniem Panu Bogu za 42 lata proboszczowania Ks. prałata.
  4. Informujemy także, że zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego Ks. kanonik Jerzy Kalinowski został zwolniony z obowiązków rezydenta przy naszej parafii i skierowany do Wyższego Seminarium Duchownego. Księdzu kanonikowi dziękujemy za lata posługi w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej na rzecz naszej diecezji.
  5. Trwamy w Wielkiej Nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej przygotowującej nas do nawiedzenia świętego obrazu w naszej parafii. W sobotę przypada kolejny 16-sty dzień miesiąca. Dlatego zapraszamy na szósty miesiąc nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 17.30. Przypominamy także, że przed nowenną będzie można składać swoje intencje do przygotowanej stągwi, która będzie umieszczona na dole przed stopniami do prezbiterium. Po nowennie ks. Prałat będzie odprawiał Mszę św. w intencjach zapisanych na kartkach i złożonych do stągwi.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Natomiast w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. w intencji ks. Jacka Kwiatkowskiego we wtorek o godz. 8:00 oraz w środę o godz. 18:00 w intencji dzieci objętych przez rodziców modlitwą różańcową, po Mszy będzie Pokutny Różaniec Fatimski.
  8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii pragnie przeprowadzić półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Planujemy zaopiekować się 20 dzieci, gdzie koszt jednego uczestnika będzie wynosił około 190 zł. Dlatego zwracamy się do wszystkich dobrego serca z prośbą o pomoc finansową. Ofiary można składać w zakrystii lub na parafialnym koncie bankowym z dopiskiem „półkolonie”. Numer konta podany jest w Naszej Wspólnocie. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  9. Serdecznie zapraszamy młodzież na organizowany wyjazd nad jezioro do Osieka w Borach Tucholskich, który połączony jest z pływanie na kajaku i desce windsurfingowej. Odbędzie się on w dniach 16 – 22 sierpnia, koszt 450 zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Mariusza Wojnowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  10. Informujemy, że ks. diakon Krzysztof Adamski, który od września odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii, wraz z innymi diakonami w najbliższą sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Ks. Bp. Andrzeja Suskiego. Serdecznie polecamy modlitwie przyszłych neoprezbiterów, aby godnie i ze świętością pełnili powierzone im zadania.
  11. Przypominamy, że od 24 czerwca do końca sierpnia wprowadzamy tzw. plan wakacyjny, tzn. w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00, w miesiącu sierpniu nieczynne będzie poradnictwo rodzinne, zaś biuro małżeńskie po uzgodnieniu telefonicznym (numer telefonu podany jest w gablocie i „Naszej Wspólnocie”). W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne. Są także do kupienia kalendarze „Najpiękniejsze Polskie Madonny” na rok 2013. W tym kalendarzu opisany jest także nasz kościół i figura Matki Bożej Zwycięskiej. Cena kalendarza 5 zł. W zakrystii są jeszcze do nabycia książki pt. „Kościoły drewniane w diecezji toruńskiej” autorstwa ks. prałata Stanisława Kardasza i ks. Jacka Kwiatkowskiego. Cena książki 50 zł.