1. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z Adoracją Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, które połączone jest z nowenną o powołania kapłańskie.
  2. W sobotę 26 czerwca o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej Świętych Janów Ks. Bp. Andrzej Suski udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Wśród nowo wyświęconych będzie nasz parafianin dk. Paweł Kołatka oraz dk. Arkadiusz Relidziński, który przez ostatni rok był u nas na praktyce duszpasterskiej. Dzień później w niedzielę, tj. 27 czerwca, dk. Paweł Kołatka, jako neoprezbiter, odprawi w naszym kościele swoją pierwsza Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Natomiast dk. Arkadiusz Relidziński odprawi Mszę św. w niedzielę 4 lipca o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wielkich uroczystościach, zwłaszcza dla naszej parafii, z której ponownie po kilku latach jest kolejne powołanie kapłańskie.
  3. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, natomiast w niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji. Początek uroczystości w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o godz. 16.00. Po nowennie przejdzie procesja ulicami miasta do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy przy parafii pw. św. Józefa, gdzie około godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  4. Młodzież i dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w piątek na godz. 16.30. Będziemy dziękować Panu Bogu za kolejny miniony rok szkolny i katechetyczny.
  5. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszła niedzielę na Mszę św. na godz. 15.00.
  6. W imieniu przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji dziękujemy młodzieży bierzmowanej, która podczas przyjęcia tego sakramentu złożyła ofiarę w wysokości 800 zł. na rzecz tej uczelni.
  7. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu zawieszona jest Msza św. w niedzielę o godz. 13.00 i 15.00, a także śpiewanie godzinek ku czci Matki Boże. Nieczynne też będzie Biuro małżeńskie, a w miesiącu sierpniu Poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy: 11 i 25 lipca oraz 1 i 15 sierpnia w łączności z Mszą św. o godz. 12.00.