1. Dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  2. We wtorek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej diecezji. Obraz Matki Bożej zostanie wystawiony w katedrze o g. 15.oo. Po nowennie, która rozpocznie się o g. 16.oo, wyruszy procesja do kościoła św. Józefa na Bielanach. Tam o g. 18.oo zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego.
  3. W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o g. 8.oo i 18.oo. W tym dniu, za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po złożeniu wyznania wiary, przyjęciu Komunii świętej i modlitwie w intencji Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny. Kolekta zbierana podczas Mszy świętych stanowić będzie tzw. świętopietrze, czyli ofiarę na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św.
  5. Piątek i sobota (30 VI -1 VII) to dni ekumenicznego festiwalu muzyki chrześcijańskiej Song of Songs.
  6. W 1. sobotę miesiąca zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. W diecezjalnych sanktuariach maryjnych w Chełmnie i w Lipach k/ Lubawy tego dnia przypadają uroczystości odpustowe.
  7. W przyszłą niedzielę ksiądz neoprezbiter Sławomir Tykarski odprawi w naszym kościele o g. 12.oo Mszę św. Sekundycyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej liturgii.
  8. W miesiącach wakacyjnych w parafii posługiwać będzie mniejsza liczba księży, a w niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o g. 13.oo i 15.oo. Stąd prosimy o wcześniejsze rezerwowanie intencji mszalnych, zwłaszcza tych, które są związane z rocznicami i jubileuszami.
       Prosimy też, aby sprawy związane z planowanym przyjęciem sakramentu małżeństwa w miesiącach wakacyjnych oraz we wrześniu zgłosić do końca czerwca.
       W czasie wakacji sakramentu chrztu świętego udzielać będziemy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w łączności z Mszą św. o g. 12.oo (z wyjątkiem 1.niedzieli lipca – g. 8.3o).

9. W okresie wakacyjnym nie będzie w kościele wspólnego śpiewu Godzinek.
  10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Toruńskiej w dniach 1 – 2. lipca zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
  11. Na czas wakacji zawieszamy wydawanie naszej gazetki parafialnej!
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.