1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 15.00. Spotkania formacyjnego w tym miesiącu nie będzie.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji. Początek uroczystości w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o godz. 16.00. Po nowennie przejdzie procesja ulicami miasta do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy przy parafii pw. św. Józefa, gdzie około godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dnia 29 czerwca br. przypada 60 rocznica święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI. W związku z tą rocznicą Kongregacja ds. Duchowieństwa zwróciła się z prośbą, aby kapłani całego Kościoła i wszyscy wierni zjednoczyli się w modlitwie z Papieżem. Dlatego nasza parafia pragnie włączyć się w to dziękczynienie poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w najbliższą środę 29 czerwca po zakończeniu Mszy św. porannej, aż do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  4. W środę przypada Uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu osoby, które posługują się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny po odmówieniu modlitwy „Wierzę w Boga”.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00; a także pierwsza sobota, w którą różaniec fatimski odmówimy o godz. 7.15 i odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  6. W piątek przypada także Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
  7. Informujemy, że zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego ks. Jacek Kwiatkowski z dniem 1 lipca br. został zwolniony z funkcji rezydenta w naszej parafii. Ks. Jacek spędził w naszej parafii 17 lat. Początkowo jako diakon, później jako wikariusz, a następnie jako rezydent. A teraz został przydzielony do pracy w Muzeum Diecezjalnym jako jego dyrektor. Ks. Jackowi życzymy wielu łaski Bożych i owocnej pracy w pełnieniu funkcji dyrektora muzeum. O uroczystym pożegnaniu ks. Jacka poinformujemy w najbliższym czasie.
  8. Informujemy także, że ks. Bartosz Serwiński, który przez ostatni rok pełnił w naszej parafii posługę diakona przyjął 19 czerwca święcenia kapłańskie. W naszym kościele odprawi on Mszę św. sekundycyjną połączoną z błogosławieństwem prymicyjnym w niedzielę 3 lipca o godz. 12.00.
  9. Zapraszamy młodzież na organizowany wyjazd nad jezioro do Osieka w Borach Tucholskich, który połączony jest z pływanie na kajaku, żaglówce i desce windsurfingowej. Odbędzie się on w dniach 12 – 19 sierpnia, koszt 420 zł. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Mariusza Wojnowskiego. Serdecznie zapraszamy.
  10. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu zawieszona jest Msza św. w niedzielę o godz. 13.00 i 15.00, a także śpiewanie godzinek ku czci Matki Bożej. Nieczynne też będzie Biuro małżeńskie, a w miesiącu sierpniu Poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w łączności z Mszą św. o godz. 12.00.