1. Trwamy w Wielkiej Nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej przygotowującej nas do nawiedzenia świętego obrazu w naszej parafii. Jutro przypada kolejny 16-sty dzień miesiąca. Dlatego zapraszamy na siódmy miesiąc nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 17.30. Przypominamy także, że przed nowenną będzie można składać swoje intencje do przygotowanej stągwi, która będzie umieszczona na dole przed stopniami do prezbiterium. Po nowennie ks. proboszcz będzie odprawiał Mszę św. w intencjach zapisanych na kartkach i złożonych do stągwi.
  2. Zachęcamy do udziały w pieszej pielgrzymce z Torunia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia br., zapisy u ks. Adama Czerwińskiego w parafii św. Antoniego.
  3. Dnia 30 lipca będziemy gościć w naszej parafii uczestników pielgrzymki biegowej z Bytowa do Częstochowy. Dlatego poszukujemy noclegów dla 20 osób. Chętnych, którzy chcą podjąć pielgrzymów prosimy o informację w zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 ks. bp Józef Szamocki odprawi Mszę św. w intencji Policji. Zapraszamy wszystkich pracowników Policji.
  5. Klub Seniora organizuje pielgrzymkę na południe Polski w dniach 22 – 28 września. W programie znajdą się Wieliczka, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska oraz Zakopane. Koszt pielgrzymki 750 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  6. Przypominamy, że do końca sierpnia w niedziele nie sprawujemy Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00, w miesiącu sierpniu nieczynne będzie poradnictwo rodzinne, zaś biuro małżeńskie po uzgodnieniu telefonicznym (numer telefonu podany jest w gablocie). Sakramentu chrztu św. udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Przed kościołem można nabyć czasopisma religijne, zwłaszcza tygodnik „Niedziela”, w którym możemy przeczytać wywiad z ks. bp. Janem Ozgą o sytuacji Kościoła w Kamerunie, informacje o pieszej pielgrzymce z Torunia na Jasną Górę oraz „Ratunek pośród niebezpieczeństw” – o łaskach, jakie wynikają z noszenia szkaplerza świętego. W każdym numerze „Niedzieli” znajduje się dodatek dla młodych.