XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2005

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  2. Jutro po południu lub we wtorek przez cały dzień w kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. To jednocześnie dzień modlitw za Polaków poległych w powstaniu Warszawskim.
  3. Zbliża się czas pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jak co roku w naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę – z 1 na 2 sierpnia pielgrzymkę biegową, a z 3 na 4 sierpnia pielgrzymkę pieszą (potrzeba 100 noclegów). W zakrystii nadal można składać deklaracje przyjęcia pielgrzymów na nocleg!!!
    Pielgrzymi z pielgrzymki biegowej dotrą do nas w poniedziałek ok. g. 17.oo. W tym dniu o g. 18.oo i we wtorek o g. 8.oo będą Msze św. z ich udziałem. Natomiast w środę po południu przybędą pielgrzymi piesi. Msza św. z ich udziałem o g. 18.oo.

4. 4 sierpnia wyrusza na Jasną Górę XXVII Toruńska Pielgrzymka Piesza. Zapisy do GRUPY BIAŁEJ będą przyjmowane w biurze pielgrzymkowym przy kościele św. Antoniego na Wrzosach do 3 sierpnia w godzinach od 16.oo do 18.oo.
    4 sierpnia w katedrze o g. 6.oo w intencji pielgrzymów zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Suski.

5. Również 4 sierpnia rozpocznie się XXVI Minipielgrzymka do kościołów Torunia. W naszym kościele pielgrzymi zbiorą się w sobotę 6 VIII o g. 15.15. Następnie pątnicy udadzą się go kościoła Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie.
  6. Członkowie Żywego Różańca i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium w Toruniu są zaproszeni na pielgrzymkę i odpust do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie w piątek od g. 10.oo. Program uroczystości jest podany w gablocie.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy modlili się o powołania do służby Bożej – również z naszej parafii. W 1. piątek okazja do spowiedzi św. od g. 17.oo. W 1. sobotę będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
  8. Przypominamy, że dziś i w niedziele w sierpniu nie ma Mszy św. o g. 13.oo i 15.oo! W czasie wakacji sakramentu chrztu świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w łączności z Mszą św. o g. 12.oo.
  9. Informujemy, że Poradnia Rodzinna w sierpniu będzie nieczynna.
  10. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne.