XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2005

1. Informujemy, że od 1 września praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie ks. diakon Sławomir Tykarski. Witając księdza diakona życzymy mu dobrego przygotowania do posługi kapłańskiej.
  2. W czwartek – 1 września. Rozpoczynającym naukę i pracę w szkołach życzymy obfitości łask Bożych i daru mądrości! Tego dnia zapraszamy dzieci na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o g. 16.3o. Zostaną na niej poświęcone przybory szkolne tym, którzy zaczynają edukację. Okazja do spowiedzi od 16.oo. Zaś młodzież zapraszamy na g. 18.oo. Okazja do spowiedzi – od 17.3o.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy modlili się o powołania do służby Bożej – również z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od g. 17.oo. Po wieczornej Mszy św. – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie. Tego dnia udamy się też z posługą sakramentalną do chorych. Ewentualne nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  4. Od przyszłej niedzieli powrócimy do zwykłego niedzielnego porządku Mszy świętych. Zostaną przywrócone Msze o g. 13.oo i 15.oo. Zapraszamy też do wspólnego śpiewu Godzinek o g. 8.oo.
    W parafii posługuje obecnie siedmiu księży. Jest więc możliwość odprawienia większej liczby intencji mszalnych. Przypominamy zarazem o potwierdzaniu ich rezerwacji.
    Sakramentu chrztu świętego będziemy udzielali w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o g. 15.oo.
    Kontynuujemy adorację Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorna Mszą św.
    li>Od września w domu parafialnym znów będą czynne: Biuro Małżeńskie – we wtorki od 16.3o i Poradnia Rodzinna – w czwartki od 17.oo.

5. W dniach od 5 do 8 września Pomocnicy Maryi Matki Kościoła z Torunia organizują pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej. Zebranie informacyjne odbędzie się w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Rubinkowie III dziś po Mszy św. o g. 16.oo.
  6. Spotkanie Grupy Pielgrzymkowej Białej odbędzie się w kościele p.w. św. Antoniego na Wrzosach w sobotę na Mszy św. o g. 18.oo.
  7. Przed kościołem można nabyć Niedzielę z relacją ze Światowych Dni Młodzieży w Kolonii i inne czasopisma religijne.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Józefinę Matyldę Raniszewską. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…