1. Nawiedzenie Kopi Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii będzie miało miejsce 17 i 18 września. W celu omówienia przygotowań do tej uroczystości zapraszamy członków poszczególnych grup działających przy parafii na spotkanie do kościoła, które odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Szczegółowy przebieg rekolekcji i sam czas nawiedzenia zamieszczony jest w folderach, na stronie internetowej jak też w gablocie na plakacie.
  2. Powitanie Obrazu nastąpi u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Podgórnej. Procesje formujemy o 16.45.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 19-ej w ramach rekolekcji odbędzie się procesja światła ulicami naszej parafii. Ulice, którymi przejdziemy podamy po zatwierdzeniu trasy przez policje.
  4. W czasie rekolekcji przygotowujących nas na nawiedzenie i w czasie samej obecności kopi Cudownego Obrazu w naszej parafii mamy dodatkowe Msze św. na które przyjmujemy intencje.
  5. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.45 – 9.30 oraz 16.30 – 17.30. W soboty biuro będzie czynne od 8.45- 9.30. Tymczasowy numer telefoniczny do biura podany jest w gablocie parafialnej.
  6. Spowiedzi świętej słuchamy 10 minut przed każdą Mszą a także w miarę możliwości podczas Mszy św.
  7. W piątek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów i kandydatów na ministranta.
  8. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. Specjalna Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się dziś o godz. 13.00.
  9. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie przed kościołem. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach (kanonicznych) do zawarcia małżeństwa między tymi osobami zobowiązany jest o tym powiadomić miejscowego duszpasterza.