XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2005

1. Dzisiejsza niedziela w niektórych kościołach obchodzona jest jako Niedziela Opatrzności Bożej, zaś na Jasnej Górze odbywają się ogólnopolskie dożynki.
  2. Wracamy do zwykłego niedzielnego porządku Mszy świętych. Zostają przywrócone Msze o g. 13.oo i 15.oo.
    W parafii posługuje obecnie siedmiu księży. Jest więc możliwość odprawienia większej liczby intencji mszalnych. Przypominamy zarazem o potwierdzaniu ich rezerwacji.

3. Sakramentu chrztu świętego będziemy udzielali w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o g. 15.oo.
  4. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  5. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W Roku Eucharystii zachęcamy wiernych i poszczególne wspólnoty kościelne do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  6. W domu parafialnym przy ul. Podgórnej 73A wznowiło swą działalność Poradnictwo Rodzinne – w czwartki w godz. 17.oo – 18.oo i Biuro Małżeńskie – we wtorki 16.3o – 17.3o. Przypominamy, że sprawy związane z zawarciem sakramentu małżeństwa należy załatwiać nie później niż 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.
  7. W dniach od 5 do 8 września Pomocnicy Maryi Matki Kościoła z Torunia organizują pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej.
  8. W czwartek będziemy obchodzili święto Narodzenia NMP (MB Siewnej).
  9. Właśnie w czwartek zapraszamy na g. 18.oo na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok formacyjny Ruchu Światło-Życie.
  10. W piątek zapraszamy wszystkich katechetów na spotkanie do dolnej salki katechetycznej o g. 19.oo.
  11. Również w piątek w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego o g. 17.oo będą miały miejsce prelekcje w związku z obchodami rocznicy aresztowania bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  12. 1 września praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. diakon Sławomir Tykarski. Witając księdza diakona życzymy mu dobrego przygotowania do posługi kapłańskiej.
  13. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  14. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę, która odtąd będzie liczyła mniej stron niż dotychczas i inne czasopisma religijne.
  15. Papieska intencja modlitewna na wrzesień:
    Aby prawo do wolności religijnej było uznawane
    przez rządy wszystkich krajów świata.