1. Dziś odbywa się Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. W Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. Rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. To także Dzień Sybiraka. Dziś przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na KUL.
  2. Jutro przypada dzień imienin ks. Prałata. Zachęcamy do modlitwy w intencji Solenizanta! (Msza św. o g. 8.oo)
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej serdecznie zaprasza do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. S. W. Frelichowskiego w Toruniu we wtorek o g. 19.oo. Gospodarzem spotkania nt. Najstarszy kościół Maryjny w Toruniu – historia i skarby, będzie ks. prał. Józef Nowakowski – proboszcz parafii.
  5. W sobotę i niedzielę odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
  6. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin. Po Mszy odbędzie się zebranie członków.
  7. Również w następną niedzielę po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
       Przypominamy, że uroczystość I Komunii świętej została przesunięta wyjątkowo na drugą sobotę maja! Zmiana spowodowana jest obchodami stulecia naszego kościoła.

8. W następną niedzielę członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą przeprowadzali zbiórkę pieniędzy do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy ją ofiarności Parafian!
  9. Trwa malowanie wnętrza kościoła. Podjęte zostały też działania mające na celu modernizację wentylacji kościoła. Przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie wyrażamy radość, że będziemy mogli sprawować wspólnotową liturgię w odnowionej świątyni.
  10. Przypominamy, że uległa zmianie godzina urzędowania Biura Małżeńskiego! Jest ono czynne we wtorki 18.30- 19.30 .
  11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na całoroczne kursy językowe. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.
  12. Dyrektor Caritas ponawia zaproszenie do wszystkich studentów uczelni toruńskich i bydgoskich do zamieszkania w Bursie Akademickiej Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku.
  13. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” inne czasopisma religijne.