1. Jutro i we wtorek będzie miało miejsce nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii. (Niektóre zdjęcia z Nawiedzenia dostępne są w galerii)
  2. W poniedziałek 16.30 gromadzimy się w kościele na nabożeństwie oczekiwania a potem będziemy formować procesję na przywitanie obrazu. Powitanie Obrazu nastąpi u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Podgórnej.
  3. Prosimy o udekorowanie ulic i okien na czas trwania peregrynacji w naszej parafii. Zwłaszcza ulicę Podgórną oraz Legionów, które są trasą przejazdu Obrazu Matki Bożej.
  4. Dziś o godz. 19-ej w ramach rekolekcji odbędzie się procesja światła ulicami naszej parafii: Podgórną – Wiązową – Lelewela – Ogrodową – Podgórną do kościoła. Na procesję zabieramy świece.
  5. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.45-9.30 oraz 16.30-17.30. W soboty biuro będzie czynne od 8.45-9.30. Tymczasowy numer telefoniczny do biura podany jest w gablocie parafialnej.
  6. Spowiedzi świętej słuchamy 10 minut przed każdą Mszą a także w miarę możliwości podczas Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę na godz. 15.30 na swoje spotkanie zaprasza Klub seniora.Spotkanie będzie odbywało się pod hasłem „Wspomnienia z wakacji”
  8. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim marszu w obronie wolnych mediów i telewizji Trwampod hasłem „Obudź się Polsko” w Warszawie 29 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie przed kościołem.Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach (kanonicznych) do zawarcia małżeństwa między tymi osobami zobowiązany jest o tym powiadomić miejscowego duszpasterza.
  10. W czwartek 20 września o godzinie 10-ej w Sali Złotej Pałacu Dąbskich przy ul Żeglarskiej 8 w Toruniu Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego wręczy Księdzu Prałatowi Stanisławowi Kardaszowi medal dziedzictwa wieków „Hereditas Saeculorum”. Gratulujemy księdzu Prałatowi wyróżnienia.
  11. Pielgrzymka na południe polski zostaje odwołana z powodu małego zainteresowania.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Niedzieli m. in.: Posłaniec pokoju – o pielgrzymce Ojca Świętego Benedykta XVI do Libanu, Wychowywać…ale jak? – W dniach od 16 do 22 września będzie trwał II Tydzień Wychowania. Kapłani, katecheci wraz z nauczycielami i pedagogami będą się zastanawiać, jak pomagać młodym ludziom w drodze do dorosłości i jak wychowywać do pełni człowieczeństwa.