XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2005

1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  2. Grupę dodatkową kandydatów do bierzmowania tj. osoby, które nie uczęszczają do Zespołu Szkół nr 24, zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.oo w kościele.
  3. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę o g. 10.oo w salce w domu parafialnym.
  4. Spotkanie dla dzieci, które chciałyby śpiewać w scholi, odbędzie się w sobotę o g. 11.oo w salce w domu parafialnym.
  5. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 15.oo.
  6. W środę będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  7. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  8. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W Roku Eucharystii zachęcamy wiernych i poszczególne wspólnoty kościelne do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  9. W domu parafialnym przy ul. Podgórnej 73A wznowiło swą działalność Poradnictwo Rodzinne – w czwartki w godz. 17.oo – 18.oo i Biuro Małżeńskie – we wtorki 16.3o – 17.3o. Przypominamy, że sprawy związane z zawarciem sakramentu małżeństwa należy załatwiać nie później niż 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu.
  10. W parafii posługuje obecnie siedmiu księży. Jest więc możliwość odprawienia większej liczby intencji mszalnych. Przypominamy zarazem o potwierdzaniu ich rezerwacji.
  11. W następną niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Polecamy ją ofiarności Parafian.
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę, która od września liczy mniej stron, miesięcznik List i inne czasopisma religijne.
  13. Papieska intencja modlitewna na wrzesień:
    Aby prawo do wolności religijnej było uznawane
    przez rządy wszystkich krajów świata.