1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Na dobry początek w kościele o g. 16.oo będzie miał miejsce koncert zespołu „LEYENDA”, którego członkami są prawdziwi Indianie z Peru. Serdecznie zapraszamy!
    Kolekta zbierana podczas Mszy świętych zostanie przeznaczona na cele misyjne.

2. Terminy spotkań wspólnot oazowych: oaza młodzieży i studentów – we wtorek na Mszy św. o g. 19.3o, oaza dzieci Bożych – w środę o g. 17.oo w salce.
    Powstała schola dziecięca, która będzie miała próby w soboty o g. 11.oo. Natomiast zespół młodzieżowy spotyka się w piątki o g. 19.oo. Zapraszamy!

3. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce inauguracyjny wykład otwarty z nowego cyklu: Testament Jezusa Chrystusa na temat: „By nie zniweczyć Chrystusowego krzyża (1 Kor 1,17)”.
  4. W sobotę w kościele Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o g. 9.oo rozpocznie się modlitwa o uzdrowienie. Szczegóły są podane w gablocie.
  5. Również w sobotę przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni mieszkańców Torunia w lesie na Barbarce w sobotę o g. 13.oo zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji.
  6. W przyszłą niedzielę przypada rocznica urodzin ks. Prałata. Zapraszamy na Mszę św. e intencji Jubilata o g. 8.3o.
  7. Również w przyszłą niedzielę o g. 15.oo odprawimy Mszę św. zgodnie z intencją wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy odbędzie się zebranie członków.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dorosłych – codziennie o g. 17.3o.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Można tez składać własne kartki. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  10. W ubiegłą niedzielę na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2950 zł. Bóg zapłać!
  11. Fundacja Światło we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Toruniu pragnie zaprosić mieszkańców Torunia do skorzystania z bezpłatnej pomocy Akademii Komfortowej Opieki Domowej. Oferta AKOD skierowana jest do rodzin, w których jednego z członków dotknęła przewlekła choroba i które mimo trudności, jakie niesie za sobą ta sytuacja, opiekują się swoim obłożnie chorym bliskim w domu. Szczegóły są podane w gazetce, gablocie i internecie.
  12. P. kościelny i p. organista zaczęli roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  13. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, która jest wydawana w nowej, bogatszej szacie graficznej i w zmniejszonym formacie, a także „Naszą Wspólnotę”, „List” i inne czasopisma religijne. Zachęcamy do systematycznego kupowania i czytania prasy katolickiej!