1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na Fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 2250 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, dlatego kolekta z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby Misji.
  3. Trwa październik, miesiąc w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy zatem dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie na godz. 17.30.
  4. W tym miesiącu obchodzimy 25 rocznicę porwania i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji zapraszamy na uroczysty pokaz filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, który odbędzie się dziś w niedzielę o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Gośćmi pokazu będą twórcy filmu.
  5. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy nie tylko naszych stałych chórzystów, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy kiedykolwiek śpiewali i dalej pragną rozwijać się muzycznie i w ten sposób służyć na chwałę Bogu.
  6. We wtorki i czwartki o godz. 16.30 odbywają się „Korki”, czyli tradycyjne korepetycje dla dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Dlatego w sposób szczególny zwracamy się o pomoc w ich prowadzeniu do nauczycieli i studentów, przede wszystkim z przedmiotów ścisłych i języków obcych. Prosimy o pomoc w ich prowadzeniu.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie z Kazimierą Kwiecińską, autorką książki pt. „Rodzina Jana Pawła II: … a jednak istniejemy”. Spotkanie to odbędzie się we wtorek 20 października o godz. 18.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ulicy Łaziennej 22.
  8. Spotkanie dla klas II gimnazjum odbędzie się w środę o godz. 16.30 lub 19.00 w salce parafialnej. Uczniów klasy I ponadgimnazjalne zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 do salki parafialnej, natomiast uczniów klasy II ponadgimnazjalne w piątek o godz. 19.00.
  9. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę na godz. 10.00 w salce parafialnej.
  10. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a także dla ich rodziców odbędzie się w sobotę 24 października o godz. 9.00 i 10.00 w kościele.
  11. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na koncert, w którym wykonawcą będzie m.in. ks. Wojciech Wierzbicki. Szczegóły podane są na plakacie.
  13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  14. Pan organista i Pan kościelny zaczynają roznosić opłatki świąteczne, które zostaną dziś poświęcone. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  15. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Naszej Wspólnoty”, tygodnik „Niedziela” oraz inne czasopisma religijne.