1. Bóg zapłać młodzieży z Zespołu Szkół nr 24 oraz wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie kwesty na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy na ten cel 4,214 zł.
  2. Rozpoczynamy dziś Światowy Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane podczas dzisiejszej kolekty przeznaczone są na potrzeby misji. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  3. Po Mszach św. zbieramy podpisy do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie obrony TV TRWAM. Osoby, które jeszcze tego nie uczyniły a mają taką wole mogą poprzeć tę akcję składając podpis w zakrystii, a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym.
  4. W przyszłą niedziele o godz. 15.00 odprawiona zostanie msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca a po niej odbędzie się spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  5. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – o godz. 17.30. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  7. Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku podczas Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem jest przekazywany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Istnieje możliwość, by obraz był przekazywany sobie przez kilku sąsiadów od domu do domu. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.
  8. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w ramach kursu przedmałżeńskiego zapraszamy do salki młodzież klas III ponadgimnazjalnych. We środę po wieczornej mszy św. w salce parafialnej spotkanie Duszpasterstwa akademickiego. W czwartek po wieczornej Mszy św. Koło Młodych Teologów a w sobotę spotkanie Klubu Seniora.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim o rozpoczętym roku wiary, o otwarciu Centrum Jana Pawła II, o blokowaniu TV TRWAM wejścia na multipleks oraz dodatek nt. misji.