XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2005

1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Orędownik prawdy. Przypominamy jego osobę i nauczanie. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia umożliwiające dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Natomiast kolekta zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
    Dziś zapraszamy na Apel Jasnogórski o g. 21.oo. Będziemy dziękowali za pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II i prosili o jego beatyfikację.

2. W gablocie znajdują się plakaty informujące o obchodach Dnia Papieskiego – o Mszach św., koncertach, wykładach itp. Zachęcamy do włączenia się w nurt tych obchodów.
  3. Również dziś w kościele Ducha Świętego przy Starym Rynku o g. 14.3o zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie uroczystości z okazji 21. rocznicy męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły są podane w gablocie.
  4. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. W katedrze o g. 18.oo ks. biskup Andrzej Suski odprawi Mszę św. w intencji pracowników ochrony zdrowia.
  5. W najbliższy wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 odbędzie się spotkanie nt. Katedra św. Janów – matką kościołów diecezji toruńskiej. W programie projekcja filmu o katedrze, który uzyskał II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych Tour-Film oraz zwiedzanie katedry pod kierunkiem proboszcza parafii ks. kan. Marka Rumińskiego.
  6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na katechezę sakramentalną. Spotkania odbędą się w kościele w najbliższą sobotę w dwóch grupach o g. 9.oo i o g. 10.oo.
  7. W przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji członków Żywego Różańca oraz ich rodzin. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  8. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Kolekta zostanie przeznaczona na cele misyjne.
  9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dorosłych codziennie o g. 17.3o.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  11. P. kościelny i p. organista zaczęli roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  13. Papieska intencja modlitewna na październik:
    Za chrześcijan, aby nie zniechęcali się wyzwaniami zeświecczonego społeczeństwa, lecz z ufnością dawali świadectwo o swej wierze i nadziei.