1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim grupom i strukturom parafialnym, które zaangażowały się w przyjęcie kopi Cudownego wizerunku Czarnej Madonny z Częstochowy w naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę osób, które uczestniczyły w nocnych czuwaniach przed obrazem. Bóg zapłać za ten duchowy dar waszej modlitwy!
  2. W środę (26 września) na 16.30 do kościoła zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 3 gimnazjum na spotkanie formacyjne.
  3. W piątek zbiórka ministrantów i kandydatów na ministranta po wieczornej Mszy św. w kościele.
  4. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki na obiady dla dzieci naszej parafii z Zespołu Szkół nr 24 przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Polecamy tą kwestę waszej ofiarności.
  5. W przyszłą niedzielę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godzinie 15-ej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  6. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim marszu w obronie wolnych mediów i telewizji Trwam pod hasłem „Obudź się Polsko” w Warszawie 29 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. 30 września o godz. 19.00 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się konferencja z cyklu „Spotkania z Biblią”. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  8. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są w gablocie przed kościołem. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach (kanonicznych) do zawarcia małżeństwa między tymi osobami zobowiązany jest o tym powiadomić miejscowego duszpasterza.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Niedzieli m. in.: Jak „reklamować” Chrystusa? – Nowe przestrzenie komunikacji: Facebook, blogi, telefony komórkowe dają nowe możliwości ewangelizacyjne. Jak je wykorzystać? Proroczy kaznodzieja – Rok 2012 Sejm RP uchwalił Rokiem ks. Piotra Skargi – mija bowiem 400 rocznica śmierci kaznodziei. Co dalej z Telewizją Trwam? – Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości co do tego, czy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie Telewizji Trwam była polityczna czy merytoryczna, to po raporcie NIK powinien je stracić.