1. Rozpoczynamy dzisiaj, na wszystkich Mszach świętych, rekolekcje parafialne przed odpustem MB Zwycięskiej. Naszym duchowym przewodnikiem jest ks. kanonik Adam Ceynowa, proboszcz parafii w Świerczynkach, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. Rekolekcje będziemy kontynuowali codziennie w ramach wieczornych Mszy świętych aż do odpustu. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek i w sobotę od g. 16.oo do 18.oo.
    Zapraszamy szczególnie na sumę odpustową w sobotę o g. 18.oo. W czasie tej Mszy św. nastąpi inauguracja modlitewnej działalności V Róży Różańcowej w naszej parafii.

2. Dziś po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
  3. Również dziś, w ramach Tygodnia Miłosierdzia, przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.
  4. W środę o g. 19.oo w salce odbędzie się zebranie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  5. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dla dorosłych – codziennie o g. 17.3o. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Niech wspólna modlitwa oraz rekolekcje będą naszym duchowym przygotowaniem do zbliżającego się odpustu parafialnego.
  6. W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia, która jest planowana po odpuście parafialnym w sobotę. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.
  7. W czwartek przypada święto – Rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej. O g. 18.oo ks. biskup Andrzej odprawi w niej dziękczynną Mszę św. z okazji 20. r. sakry biskupiej. Niech wspólna modlitwa dziękczynna z Biskupem i za Biskupa Andrzeja, wyprosi u Pana Boga potrzebne łaski oraz siły do posługiwania.
  8. W ubiegłą niedzielę na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24 zebrano 3.619 zł. Wszystkim ofiarodawcom – w imieniu dzieci i ich opiekunów – składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
  9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Tego też dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  10. W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka z Torunia do Górska z okazji XXII r.ś. Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Program: g. 12.oo – Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP, wyjście na trasę do Górska, różaniec w drodze, program okolicznościowy w kościele w Przysieku, modlitwy o rychłą beatyfikację przy Krzyżu uprowadzenia. Powrót indywidualnie lub autokarem. Informacje pod numerem tel. 0 694 960 846.
  11. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę inne czasopisma religijne, a także kalendarze misyjne w cenie 6 zł.