XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2005

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Chcemy z większą uwagą i pokorą pochylać się nad słowem samego Pana Boga.
  2. Dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  3. Również dziś po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  4. Próba chóru parafialnego odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. w salce w domu parafialnym. Zapraszamy chórzystów i wszystkich zainteresowanych!
  5. W czwartek będziemy obchodzili święto Świętych Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów.
  6. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie. Tego dnia udamy się też z posługą sakramentalną do chorych.
  7. W październiku zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiać: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dla dorosłych – codziennie o g. 17.3o. Niech wspólna modlitwa oraz rekolekcje, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. pod przewodnictwem o. Kazimierza, paulina z Torunia, będą naszym duchowym przygotowaniem do zbliżającego się odpustu parafialnego. Rekolekcje będziemy kontynuowali w dniach od 5 do 7 X.
  8. W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia, która jest planowana po odpuście parafialnym w sobotę 15 października.
  9. W przyszłą niedzielę członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą przeprowadzali zbiórkę pieniędzy do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy ją ofiarności Parafian!
  10. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  11. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W Roku Eucharystii zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  13. Papieska intencja modlitewna na październik:
    Za chrześcijan, aby nie zniechęcali się wyzwaniami zeświecczonego społeczeństwa, lecz z ufnością dawali świadectwo o swej wierze i nadziei.