1. Dziś odbędzie się Pielgrzymka z Torunia do Górska z okazji XXII rś. Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o g. 12.oo. Szczegóły są podane w gablocie.
  2. Jutro odbędzie się nasza tradycyjna pielgrzymka dziękczynna do sanktuarium MB Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wspólne wyjście nastąpi o g. 16.45. Tam uczestniczyć będziemy w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym kościele!
  3. W zakrystii można się jeszcze zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia. Uczestników pielgrzymki zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną, a po niej na spotkanie organizacyjne. Wyjazd – w sobotę o g. 7.3o sprzed kościoła. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.
  4. W środę o g. 19.oo w salce odbędzie się, zgodnie z dekretem ks. Biskupa, pierwsze spotkanie w cyklu przygotowania młodzieży bierzmowanej do małżeństwa i rodziny. Do udziału w spotkaniach zobowiązani są uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych z naszej parafii.
  5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci – od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dla dorosłych – codziennie o g. 17.3o. Niech wspólna modlitwa różańcowa w kościele czy w rodzinie będzie owocem dobrze przeżytych rekolekcji i odpustu parafialnego.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Można tez składać własne kartki. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  7. W ubiegłą niedzielę zebrano 1477 zł 91 gr. na rzecz dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa miłosierdzia”. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia umożliwiające dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin w zdobyciu wykształcenia. Natomiast kolekta zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  9. Po niedzieli p. kościelny i p. organista zaczną roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  10. Wiele informacji znajduje się nie tylko w ogłoszeniach i w gazetce, ale również w gablocie i na stronie internetowej parafii.