1. W związku z rozpoczynającym się dziś Tygodniem Miłosierdzia, w zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na cele dobroczynne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Trwa październik, miesiąc w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy zatem dzieci w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie z wyjątkiem środy i czwartku na godz. 17.30.
  3. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy nie tylko naszych stałych chórzystów, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy kiedykolwiek śpiewali i dalej pragną rozwijać się muzycznie i w ten sposób służyć na chwałę Bogu.
  4. W poniedziałek wspominamy św. Faustynę Kowalską Apostołkę Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień odpustu w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koniuchach.
  5. Do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed odpustem zapraszamy we wtorek od godz. 16.00 do 18.00, a w środę od 16.00 do 16.30.
  6. Również we wtorek po porannej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała aż do środy do godz. 8.00. W czasie tej adoracji modlić się będziemy za duchowieństwo, Ojczyznę oraz o pokój na świece. Prosimy o liczny udział wszystkich parafian. Niech ta adoracja stanie się dla każdego z nas okazją do właściwego przygotowania przed parafialnym odpustem.
  7. W środę 7 października obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej. Msza św. dla chorych zostanie odprawiona o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, natomiast suma odpustowa o godz. 18.00. Niech nikogo nie zabraknie podczas świętowania tej największej dla parafii uroczystości.
  8. W czwartek 8 października tradycyjna pielgrzymka na Bielany do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jako dziękczynienie za dar odpustu. Wyjście nastąpi o godz. 16.45. W tym dniu nie będzie nabożeństw różańcowych ani Mszy Świętej wieczornej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Diecezjalnego.
  9. Od wtorku o godz. 16.30 rozpoczynamy „Korki” czyli tradycyjne korepetycje dla dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej – będzie to spotkanie organizacyjne. Zapraszamy, wszystkich, którzy chcieliby w tym roku nam w tym dziele pomagać.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy również tego dnia na apel poświęcony Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, który rozpocznie się o 20.30.
  11. Natomiast diecezjalne obchody IX Dnia Papieskiego w Toruniu rozpoczną się uroczystą Mszą św. o godz. 17.00 w kościele oo. Jezuitów pw. Świętego Ducha na Rynku Staromiejskim. Po Mszy św. nastąpi przejście pod pomnik Jana Pawła II, który znajduje się przy Katedrze.
  12. Tradycyjne już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00.