1. W związku z rozpoczynającym się dziś Tygodniem Miłosierdzia, w zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na cele dobroczynne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Na koncert zespołu kameralnego „Portamus gaudium” zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 15.00.
  3. Trwa październik, miesiąc w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy zatem dzieci w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie z wyjątkiem piątku na godz. 17.30.
  4. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy głównie młodych ludzi, którzy posiadaj talent muzyczny i chcą się rozwijać.
  5. We wtorek wspominamy św. Faustynę Kowalską Apostołkę Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień odpustu w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koniuchach. Dlatego w imieniu proboszcza tamtej parafii zapraszamy na Mszę św. odpustową na godz. 15.00.
  6. Do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed odpustem zapraszamy w środę od godz. 16.00 do 18.00, a w czwartek od 16.00 do 16.30.
  7. Również w środę po porannej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała aż do godz. 18.00. Prosimy o liczny udział wszystkich parafian. Niech ta adoracja stanie się dla każdego z nas okazją do właściwego przygotowania przed parafialnym odpustem.
  8. W czwartek 7 października obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej. Msza św. dla chorych zostanie odprawiona o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, natomiast suma odpustowa o godz. 18.00. Niech nikogo nie zabraknie podczas świętowania tej największej dla parafii uroczystości.
  9. W piątek 8 października tradycyjna pielgrzymka na Bielany do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jako dziękczynienie za dar odpustu. Wyjście nastąpi o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie nabożeństw różańcowych ani Mszy Świętej wieczornej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Diecezjalnego.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Polecamy ją ofiarności. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na program słowno-muzyczny dotyczący Sługi Bożego Jana Pawła II.
  11. Diecezjalne obchody X Dnia Papieskiego w Toruniu odbędą się w następującym porządku:
    • 7 października na auli UMK o godz. 18.00 koncert Ryszarda Rynkowskiego,
      bilety-cegiełki w cenie 5 zł. do nabycia w zakrystii,

• 10 października na Rynku Staromiejskim o godz. 16.30 występ zespołu „Pro-Misja”, o godz. 17.00 Msza św., następnie przemarsz pod pomnik Jana Pawła II i program słowno-muzyczny
  12. Scholę dziecięcą oraz wszystkie dziewczynki, które chcą śpiewać w scholi zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej.
  13. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Koszt 20 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.