1. W związku z rozpoczynającym się dziś Tygodniem Miłosierdzia, zbiórka do puszek jest przeznaczona na cele dobroczynne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Trwa miesiąc październik, w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Dlatego zapraszamy dzieci w tym tygodniu na różaniec od poniedziałku do czwartku na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie na godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
  3. Tradycją naszej parafii jest piesza pielgrzymka dzień po odpuście do sanktuarium na Bielanach. Jednak z przypadającego jubileuszu Ks. Biskupa pielgrzymka została przeniesiona na poniedziałek 10 października, a pielgrzymka autokarowa do Lichenia na sobotę 15 października.
  4. Dnia 14 sierpnia bieżącego roku minęło 25 lat od przyjęcia sakry biskupiej przez naszego ordynariusza ks. Biskupa Andrzeja Suskiego. Wydarzenie to jest nie tylko ważnym momentem w życiu Księdza Biskupa, ale także ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich, jako pasterza naszej diecezji. Jubileusz konsekracji biskupiej Pasterza Diecezji niech stanie się dla nas szczególną okazją do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za dar Osoby Biskupa Toruńskiego oraz samemu Jubilatowi za wszystko co dla nas i naszej Diecezji uczynił i niestrudzenie czyni. Dlatego wszystkich mieszkańców naszej parafian i diecezji zapraszamy na uroczystą Mszę św. jubileuszową, która zostanie odprawiona w sobotę 8 października w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
  5. W środę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu, a także wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Jest to również dzień odpustu w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koniuchach. Dlatego w imieniu proboszcza tamtej parafii zapraszamy na Mszę św. odpustową na godz. 15.00.
  6. W piątek 7 października obchodzimy nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej. Msza św. dla chorych zostanie odprawiona o godz. 8.00, dla dzieci o godz. 16.30, natomiast suma odpustowa o godz. 18.00. Niech nikogo nie zabraknie podczas świętowania tej największej dla parafii uroczystości. W tym dniu z racji odpustu nie obowiązuje parafian post piątkowy. Tego dnia nie będzie także katechezy dla dorosłych.
  7. Z racji odpustu parafialnego zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, który sprawować będziemy w czwartek od godz. 16.00 do 18.00, a w piątek od 16.00 do 16.30.
  8. Również w czwartek po porannej Mszy św. rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała aż do godz. 18.00. Prosimy o liczny udział wszystkich parafian. Niech ta adoracja stanie się dla każdego z nas okazją do właściwego przygotowania przed parafialnym odpustem.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Polecamy ją ofiarności.
  10. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy posiadaj talent muzyczny i chcą się rozwijać na chwałę Boga.
  11. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 15 października. Koszt 25 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.