XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2005

1. Pod przewodnictwem o. Kazimierza, paulina z Torunia, na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy dziś rekolekcje przygotowujące nas do przeżycia odpustu parafialnego Matki Bożej Zwycięskiej. Będziemy je kontynuowali od środy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o g. 8.oo i 18.oo. W czwartek i piątek będzie dodatkowa okazja do spowiedzi od 7.3o do 8.oo i od 16.oo do 18.oo. Piątek to dzień odpustu parafialnego. Msze święte o 8.oo, 10.oo (w intencji chorych), 16.3o i suma odpustowa o g. 18.oo.
  2. W sobotę odbędzie się nasza tradycyjna pielgrzymka dziękczynna do sanktuarium MB Nieustającej Pomocy na Bielanach. Wspólne wyjście nastąpi o g. 16.45. Tam uczestniczyć będziemy w nabożeństwie różańcowym i Mszy św. Tego dnia nie ma wieczornej Mszy św. w naszym kościele!
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzieci od poniedziałku do czwartku o g. 16.3o, a dla dorosłych codziennie (oprócz soboty) o g. 17.3o.
  4. W zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia, która jest planowana po odpuście parafialnym w sobotę 15 października.
  5. Dziś członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przed kościołem przeprowadzają zbiórkę pieniędzy do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy ją ofiarności Parafian!
  6. Rozpoczął się Tydzień Miłosierdzia. Dyrektor Toruńskiego Centrum Caritas zachęca do pracy w formie wolontariatu. Każda chętna osoba, bez względu na wiek, jest mile widziana w szeregach wolontariuszy Caritas. Szczegóły są podane w gazetce i gablocie. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby hospicjum powstającego w Działdowie.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy modlili się o powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. 1. piątek miesiąca to dzień odpustu parafialnego. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od 7.3o do 8.oo i od 16.oo do 18.oo.
  8. W obecnym roku trwa Światowa Sztafeta Modlitw O Powołania. W naszym dekanacie trwać będzie ona od 3 do 9 października. Konkretna parafia modli się w intencji powołań w konkretnym dniu tygodnia. W tej parafii winny tego dnia odbyć się adoracja Najświętszego Sakramentu, godzina święta, różaniec.
  9. W następną niedzielę odbędzie się XXIV Piesza Pielgrzymka do Górska w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o g. 12.oo.
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  11. Papieska intencja modlitewna na październik:
    Za chrześcijan, aby nie zniechęcali się wyzwaniami zeświecczonego społeczeństwa, lecz z ufnością dawali świadectwo o swej wierze i nadziei.