1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Dlatego przed kościołem zbieramy do puszek na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Polecamy ją ofiarności wszystkich. Także dziś w Toruniu odbędzie się uroczysty apel o godz. 21.00 przed pomnikiem błogosławionego Jana Pawła II u zbiegu Al. Jana Pawła II i Wałów gen. Sikorskiego. Zapraszamy serdecznie.
  2. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na cele dobroczynne zebraliśmy 1660 zł. Za złożone ofiary jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Trwa miesiąc październik, w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Dlatego dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie na godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
  4. Tradycją naszej parafii jest piesza pielgrzymka dzień po odpuście do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach. Jednak z przypadającego 8 października jubileuszu Ks. Biskupa pielgrzymka została przeniesiona na jutro. Dlatego wszystkich parafian i sympatyków zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce, która jest podziękowaniem za odpust. Wyjście nastąpi o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie nabożeństw różańcowych ani Mszy Świętej wieczornej w naszej parafii. Włączmy się jak największą ilością w tą pielgrzymkę.
  5. Uczniów z klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie w następujące dni: z klas I w piątek, z klas II w środę na godz. 16.30 lub 19.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, dlatego kolekta będzie przeznaczona na misje. Polecamy ją ofiarności.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w sobotę 15 października. Dla grupy pierwszej o godz. 9.00 dla grupy drugiej o godz. 10.00.
  8. W tym tygodniu z racji parafialnej pielgrzymki na Bielany próba chóru odwołana.
  9. Tradycyjnie już organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 15 października. Koszt 25 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Jest zamówiony drugi autokar. Serdecznie zapraszamy.
  10. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się sympozjum pt. „Rodzina inaczej”. Na to sympozjum zapraszamy przede wszystkim rodziców. Więcej informacji oraz program podany jest w gablocie.
  11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.