1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który w całej Polsce zbierane są ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.
  2. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na II spotkanie i Mszę św. z poświęceniem różańców dzisiaj o godz. 13.00.
  3. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  4. Rozpoczęliśmy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku podczas Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem jest przekazywany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  5. W przyszła niedziele zbierać będziemy podpisy do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie obrony TV TRWAM. Osoby, które będą chciały poprzeć tę akcję mogą to uczynić w zakrystii, a w ciągu tygodnia w biurze parafialnym. Należy mieć ze sobą dowód osobisty.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa dla młodzieży klas III szkół ponadgimnazjalnych
  7. Duszpasterstwo parafii pw. Św. Józefa w Toruniu zaprasza serdecznie na Kurs Alfa, który odbędzie się w środę 17 października o godz. 19.00 w Kaplicy szkolnej. Szczegóły na plakatach w gablotce.
  8. W sobotę 20 października odbędzie się pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 8.30. Zbiórka przed kościołem.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim o głosie Episkopatu Polski w sprawie TV TRWAM, wspomnienie o Papieżu Janie Pawle I, o przebudzeniu w Kościele, jakim był Sobór Watykański II, o cudach za wstawiennictwem błog. Ks. Jerzego Popiełuszki i o wielkim marszu „Obudź się Polsko”.