1. Dziś o g. 15.oo odprawimy Mszę św. zgodnie z intencją wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy odbędzie się zebranie członków.
  2. Również dziś przypada rocznica urodzin ks. Prałata. Jubilata otoczmy serdeczną modlitwą.
  3. W poniedziałek Mszą św. wieczorną rozpoczniemy Wieczystą Adorację w naszej parafii. Adoracja będzie trwała całą dobę. Przez całą noc księża będą pełnili dyżur w konfesjonale. Plan adoracji znajduje się w gablocie i w gazetce.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych do wtorku włącznie: dzieci – o g. 16.3o, a dorosłych – o g. 17.3o.
  5. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, a w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Można tez składać własne kartki. W Uroczystość Wszystkich Świętych katolik zobowiązany jest do uczestniczenia w Mszy świętej! W naszym kościele – Msze święte w porządku niedzielnym. Popołudniu i przez cały Dzień Zaduszny w kościele można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W dniach od 1 do 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oczywiście trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych nt. prawnych i liturgicznych aspektów pogrzebu. W 1. Sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Tego dnia udamy się też z posługą sakramentalną do chorych.
  7. Powstała schola dziecięca, która spotyka się na próbach w soboty o g. 11.oo. Natomiast zespół młodzieżowy – w piątki o g. 19.oo. Zapraszamy!
  8. P. kościelny i p. organista roznoszą już opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  9. W sobotę w katedrze o g. 18.45 zostanie wystawiony spektakl pt. Życie Jana Pawła II w wykonaniu 120 uczniów i chóru z Kowalewa Pomorskiego.
  10. 7 IV 2005 r. Rada Miasta Torunia podjęła uchwałę o wzniesieniu pomnika Jana Pawła II, który będzie wyrazem czci i miłości mieszkańców Torunia oraz trwałym symbolem żywej pamięci toruńskiej społeczności o Papieżu Polaku. Pomnik stanie na terenie Jordanek u zbiegu Al. Jana Pawła II i Wałów gen. Sikorskiego. Ulotki i przekazy są dostępne przed kościołem i w zakrystii.
  11. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę”, „Miłujcie się!”, „L’Osservatore Romano” i inne czasopisma religijne, a w gablocie znajdują się dodatkowe informacje m.in. o pielgrzymce kolejarzy na Jasną Górę.