1. Dziś o godz. 13.00 Msza święta na Barbarce w 68 rocznicę masowych straceń mieszkańców Torunia.
  2. Zbiórka na cele dobroczynne w zeszłym tygodniu przyniosła 1220 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
  3. W poniedziałek po mszy wieczornej kolejna próba Chóru. Serdecznie zachęcamy tych wszystkich, których Pan Bóg obdarzył talentem śpiewu.
  4. We wtorek Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta adoracja. Zachęcamy do spotkania z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.
  5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, którzy cieszą się już oglądaniem Bożego Oblicza. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  6. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy oczekują w czyśćcu na naszą modlitwę. Msze Święte zbiorowe za zmarłych w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Ofiary na nie można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Nie będzie dodatkowego czasu na spowiedź pierwszopiatkową. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w dni poprzedzające od 7.30 do 8.00 i od 17.30 do 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. W uroczystość Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w każdym kościele i kaplicy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Zaś w dniach 1-8.XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.
  7. Komenda Miejska Policji przypomina o rozwadze i ostrożności na drogach z racji zbliżającego się czasu oraz o dobrym zabezpieczeniu swojego mienia
  8. W zakrystii przyjmujemy nadal intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  9. W poniedziałek 22 października nastąpił odbiór dachu i zakończyły się na nim prace. W najbliższą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka inwestycyjna, ponieważ nie spłaciliśmy jeszcze dokonanej inwestycji, jak również zaczynamy budowę systemu monitoringu przeciwpożarowego, którego koszt wynosi około 60 tys. zł.
  10. P. kościelny i p. organista zaczynają roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko Oni mają stosowne upoważnienia.
  11. Intencje papieskie na miesiąc październik:
    „Aby chrześcijanie, którzy są w sytuacji mniejszości, znaleźli siłę i odwagę do życia wiarą i nie ustawali w dawaniu jej świadectwa”.

PLAN ADORACJI

• 19.00 – 20.00 – służba liturgiczna
  • 20.00 – 21.00 – wspólnoty Miłosierdzia Bożego i Żywego Różańca
  • 21.00 – 22.00 – Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
  • 22.00 – 23.00 – mieszkańcy ul. Kołłątaja
  • 23.00 – 24.00 – mieszkańcy ul. Lelewela i Żelaznej
  • 24.00 – 1.00 – mieszkańcy ul. Legionów oraz Żwirki i Wigury
  • 1.00 – 2.00 – mieszkańcy ul. PCK i Czarlińskiego
  • 2.00 – 3.00 – mieszkańcy ul. Podgórnej, Zamkniętej i Kordeckiego
  • 3.00 – 4.00 – mieszkańcy ul. B. Głowackiego
  • 4.00 – 5.00 – mieszkańcy ul. Grudziądzkiej
  • 5.00 – 6.0 – mieszkańcy ul. Wybickiego
  • 6.00 – 7.0 – mieszkańcy ul. Chodkiewicza, Ogrodowej, Piaskowej i Wiązowej
  • 7.00 – 8.00 – mieszkańcy ul. Dekerta, Młodzieżowej i Kilińskiego
  • W ciągu dnia adoracja indywidualna.

Prosimy o takie zaplanowanie czasu, aby każdy mógł chociaż chwilę adorować Najświętszy Sakrament!