1. Trwa październik, miesiąc w którym z szczególną czcią podchodzimy do modlitwy różańcowej. Zapraszamy zatem dzieci od poniedziałku do piątku na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.30, zaś dorosłych i młodzież codziennie na godz. 17.30.
  2. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy głównie młodych ludzi, którzy posiadaj talent muzyczny i chcą się rozwijać.
  3. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja, trwać będzie do wieczornej Mszy w niedzielę. Serdecznie zapraszamy do adoracji w porządku podanym na plakatach i w gazetce. W sposób szczególny prosimy o obowiązkowość podczas godzin nocnych, podczas których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Ze względu na Msze św. niedzielne adoracja w ciągu dnia będzie się odbywać po południu w godzinach od 14.00 – 18.00, z wyłączeniem Mszy św. o godz. 15.00. Podajemy plan adoracji:
    PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU!!!

• 19.00 – 20.00

– mieszkańcy ul. Dekerta, Młodzieżowej i Kilińskiego

• 6.00 – 7.00
      – mieszkańcy ul. Wybickiego, Chodkiewicza, Ogrodowej

Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

4. Urząd Miasta Torunia i parafia pw. św. Antoniego w Toruniu zapraszają na uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 71. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w czwartek 28 października. Darmowy autobus MZK odjedzie z pl. Teatralnego o godz. 13.10 i 13.20. Więcej informacji w gablocie.
  5. Scholę dziecięcą oraz wszystkie dziewczynki, które chcą śpiewać w scholi zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej.
  6. Służbę liturgiczną, a także chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00.
  7. Na spotkanie Klubu Seniora zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków w sobotę na godz. 15.30.
  8. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  10. W dniach 1-8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza i mówienie tam modlitwy za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.
  11. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z Biblią w czwartek 28 października o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Toruniu. Spotkanie na temat: „Panna pocznie i porodzi. Jak to możliwe?” poprowadzi ks. dr Tomasz Tułodziecki wykładowca na Wydziale Teologicznym UMK. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie Pisma św. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  12. Pan organista i Pan kościelny zaczynają roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.