1. Jeszcze raz składamy podziękowania za złożone ofiary podczas kolekty, która dziś jest przeznaczona na misje.
  2. Serdecznie zachęcany do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci gromadzą się na nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, zaś dorośli i młodzież codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie można uzyskać odpust zupełny.
  3. Uczniów z klasy III gimnazjum oraz wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na modlitwę różańcową na godz. 16.30, po której będzie się spotkanie formacyjne.
  4. Uczniów z II klas ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie przygotowujące do życia w małżeństwie i rodzinie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  5. W naszej parafii jest dużo osób, które posiadają zdolności wokalne. Dlatego chcąc powiększyć skład chóru parafialnego zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej. Dla stałych chórzystów jest to spotkanie obowiązkowe.
  6. Uczestników Klubu Seniora i wszystkich chcących odwiedzić toruńskie Seminarium Duchowne zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 13.00 przed salką parafialną. Po seminarium będzie nas oprowadzał nasz ksiądz diakon Krzysztof. Powrót planowany jest na około godz. 16.00.
  7. Natomiast wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholi parafialnej zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do salki parafialnej.
  8. Służbę liturgiczną naszej parafii zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 11.00.
  9. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej rozpoczyna się w naszej parafii Wieczysta Adoracja, która będzie trwała do wieczornej Mszy w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy do adoracji w porządku podanym na plakatach i w gazetce. W sposób szczególny prosimy o obowiązkowość podczas godzin nocnych, podczas których będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Podajemy plan adoracji:
    • 19.00 – 20.00[/b] – służba liturgiczna
    • 20.00 – 21.00 – Wspólnoty Żywego i Nieustającego Różańca oraz Miłosierdzia Bożego
    • 21.00 – 22.00 – Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
    • 22.00 – 23.00 – mieszkańcy ul. Kołłątaja
    • 23.00 – 24.00 – mieszkańcy ul. Wybickiego, Chodkiewicza, Ogrodowej
    • 24.00 – 1.00 – mieszkańcy ul. B. Głowackiego, Wiązowej
    • 1.00 – 2.00 – mieszkańcy ul. PCK i Czarlińskiego
    • 2.00 – 3.00 – mieszkańcy ul. Podgórnej, św. Mikołaja i Kordeckiego
    • 3.00 – 4.00 – mieszkańcy ul. Grudziądzkiej, Piaskowej
    • 4.00 – 5.00 – mieszkańcy ul. Legionów oraz Żwirki i Wigury
    • 5.00 – 6.00 – mieszkańcy ul. Dekerta, Młodzieżowej i Kilińskiego
    • 6.00 – 7.00 – mieszkańcy ul. Lelewela i Żelaznej

Plan adoracji w „Naszej Wspólnocie” będzie podany w następnym tygodniu.

10. W zeszłą niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. We Mszy św. uczestniczyło 3020 wiernych (1877 kobiet, 1143 mężczyzn), co stanowi 30% wszystkich parafian. Natomiast do Komunii św. przystąpiło 1224 wiernych (880 kobiet, 344 mężczyzn), co stanowi 40% wszystkich wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.
  11. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych zapraszamy na „luźne” spotkania z wiarą. Odbywają się one w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  12. Informujemy, że planujemy zorganizować pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Mamy do dyspozycji dwa terminy: w marcu i kwietniu. Osoby chcące uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Mariuszem Wojnowskim.
  13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych (wypominki). Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze Święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiara Mszy Św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  14. Pan organista i pan kościelny rozpoczynają roznosić poświęcone opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają takie upoważnienie.
  15. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, czasopismo „List” oraz inne czasopisma religijne.