Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2005

 1. Rozpoczął się Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na cele misyjne.
 2. Dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji członków Żywego Różańca oraz ich rodzin. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
 3. W ubiegłą niedzielę na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 3230 zł, a dwa tygodnie temu na hospicjum powstające w Działdowie – 1800 zł. Bóg zapłać!
 4. W piątek przypada liturgiczne święto śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 5. W sobotę odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Eucharystii w Diecezji Toruńskiej. W Katedrze Toruńskiej Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa odprawiona zostanie o g. 18.oo.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek jako pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Pakistanie, Indiach i Afganistanie. Natomiast kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby budowanych w diecezji kościołów.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.3o, a dorosłych codziennie o g. 17.3o.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii przyjmujemy intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Intencje i ofiary na Msze święte zbiorowe za zmarłych, które zostaną odprawione 2 XI o g. 8.oo, 10.oo i 18.oo, można składać do skarbonki przy chrzcielnicy. Formularze są wyłożone z przodu i pod chórem. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
 9. P. kościelny i p. organista zaczęli roznosić opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
 10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
 11. Papieska intencja modlitewna na październik:
  Za chrześcijan, aby nie zniechęcali się wyzwaniami zeświecczonego społeczeństwa, lecz z ufnością dawali świadectwo o swej wierze i nadziei.

7 IV 2005 r. Rada Miasta Torunia oddając hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, Honorowemu Obywatelowi miasta, podjęła uchwałę o wzniesieniu w centrum miasta pomnika, który będzie wyrazem czci i miłości mieszkańców Torunia oraz trwałym symbolem żywej pamięci toruńskiej społeczności o Papieżu Polaku. Pomnik stanie na terenie Jordanek u zbiegu Al. Jana Pawła II i Wałów gen. Sikorskiego. Bądźmy razem w tym dziele! Konto budowy pomnika:
Bank Millennium w Toruniu 78 1160 2202 0000 0000 6372 8109